HAKKIMIZDA

Genel Tanıtım

Refleks Yangın Güvenlik Sistemleri A.Ş, aktif ve pasif otomatik yangın güvenlik sistemlerinin tasarımını, imalatını, tedarikini, montajını, bakımını ve eğitimlerini sağlayan bir organizasyona sahiptir. Firmamızın konsepti; sertifikalı yazılımlarla tasarım yapmak, sertifikalı sistemleri üretmek ve/veya tedarik etmek, montaj yapmak, eğitim ve bakımı ile yangın güvenliği konusunda anahtar teslimi çözümler getirmektir.

Refleks yönetim kurulu, aldığı projeleri, depo faaliyetleri, imalatlarını ve finans yönetimini ERP platformunda takip eder. Ankara, İzmir ve Adana birimleri ile yurt çapında tamamladığı projelerin imalatlarını İstanbul/Kartal ve Pendik’ deki  4000m2‘lik şirket merkezinde, söndürme sistemlerinin imalat ve testlerini yapmaktadır.

İmalatlarımız

İmalatlarımız, ISO 9001, ISO 14001 kuralları, İstanbul Sanayi odası kapasite raporu ölçeğinde ve Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’, TSE, Türk Loydu belge denetiminde sürdürülmektedir.

Gazlı söndürme sistemleri, TÜV-SUD tarafından verilmiş EN -13322-1 standardında, TPED ve CE ayrıca VDS ve GOST sertifikalıdır. Köpüklü söndürme sistemleri Türk Loydu, kaynaklı imalatlar ve sistem boru montajları ise CE, RINA ve GOST sertifikalarına sahiptir.

İmalat aşamaları sırasıyla şu şekildedir;

  • EN 13322-1  esaslarına göre ofis tasarım çalışmaları
  • Özel çeliğin tedariki, sacın siparişe göre kesimi, asitlenmesi, bükümü, bombe ve koloret imalatı
  • Toz altı kaynakları, kumlama, tav fırınında normalizasyonu
  • Kaynakların röntgen testleri, markalama, gerilme testleri için numunelerin alınması
  • Anti statik toz boyaması
  • İmalatların tamamına 50 bar hidrostatik basınç testleri
  • Numunelere göre 112.5 barda patlatma testi
  • Sevkiyat öncesi denetim ve kontrolleri

sağlanmaktadır.

Kolektörler, nozul imalatlarımız BVQI ve TÜV-SUD tarafından CE belgelidir. Yorulma testleri, kalite kontrol birimince yapılmakta, markamızı taşıyan köpüklü ve tozlu söndürme sistemleri, İtalya’daki CSI Srl. tesislerinde, CE belgeli, Türk Loydu, RINA ve GOST sertifikalı olarak üretilmekte, Yangın perdelerinin onarımları ve sertifikalı kumaş ve donanımları ile yapılmakta testleri deneyimli elektromekanik personelimizce sağlanmaktadır.

Depolama ve Dolum Tesislerimiz

Tüm yangın sistemlerine ait depolama tesislerimiz İstanbul / Kartal ve Pendik’ de toplam 4000m² lik alanda 3200 parça ile hizmet vermekte, ERP sistemi ile yönetilmektedir. Firmamız tarafından tasarımı, tedariki satışı, montajı ve bakımı yapılan HFC-227ea  (FM-200) gaz dolumu, HFC-125 gaz dolumu ve FE-36 ( HFC-236 ) gazlarının yeniden dolumu firmamıza ait ve sertifikalı ekipmanlarla, sürekli denetlenen ve ruhsatlı olan tesisimizde yapılır. Inert (200 ve 300 bar) ve CO2 sistemlerinin yeniden dolumları (60 bar), İNGİLTERE ’de özel eğitim alan ekibimiz tarafından yapılmaktadır.

Firmamız tesislerinde, yangın piyasasında kullanılan değişik markalara ait sistemlerin vana gruplarının dolumları, özel ekipmanlar kullanılarak yapılmakta, müşteri talebi üzerine veya basınçlı kap 10 yıldan daha eski ise, üzerinde belirtilen değerlere göre tarafımızdan CE belgeli  olarak gerçekleştirilmektedir. Dolum sırasında ve basınçlandırmadan sonra azot kaçağının olup olmadığı silindirler 2 günlük testlere tabi tutulmakta, HFC detektörü ile kaçak testi yapılmakta ve teslimat öncesinde son kez köpük testi uygulanarak sevkiyatlar gerçekleştirmektedir.

“Yeniden Dolum, Tekrar Dolum“ işlemlerinde kullanılan filtrasyon ve dolum ünitesi ABD’den ithal edilmiştir. Transfer ve vakum pompası, dijital terazi, kompresör üniteleri ve vibrasyon ünitesi kalibreli ekipmanlardır, yapılan dolum ve testler, dolum ünitesi üreticisinin verdiği dolum metoduna göre ve gaz üreticisinin dolum  hakkındaki isteklerine göre yapılmakta, tarafımızdan dolumu yapılan silindirler etiketlendirilerek LOT numarası ile kodlandırılmaktadır.

TÜRKİYE   •   BULGARİSTAN   •   UKRAYNA   •   RUSYA   •   SUUDİ ARABİSTAN   •   İRAN   •   PAKİSTAN
© 2021 Her Hakkı Refleks Yangın Güvenlik Sistemleri A.Ş.'ye aittir.
Bilgi al
1
Bizimle iletişime geçebilirsiniz.
Merhaba,
Bizimle WhatsApp'tan iletişime geçebilirsiniz.