loading

 

Pasif Yangın Sistemleri

Yangın ve Duman Perdeleri

Yangın perdesi ve duman perdesi ; düşey, yatay, eğrisel ve dairesel veya dörtgen blok şeklinde, yangın senaryosuna, tahliye planlarına ve mimariye göre yapı veya kompleksler içinde duman veya ısının bloke edilmesi maksadıyla kullanılmaktadır. Yangın perdesi, yangın alarm sisteminden alınan sinyal ile otomatik veya manuel olarak kapanmakta veya açılmaktadır. 

Yangın Kapıları

Firmamız tarafından tasarımı, tedariki, satışı, montajı ve bakımı yapılan; çelik, cam, ahşap, sarmal, giyotin, akordeon tip ve büyük ve küçük boyutlardaki menteşeli yangın kapıları, Avrupa’dan EN1634 sertifikalı olarak 60dk., 120dk., yangına dayanıklı ve ABD’den FM onaylı, UL Listed R7461, R14906 listeli  ve ithal edilmektedir. 240dk. Yangına dayanıklı olarak tarafımızdan montajları yapılmaktadır.

Ventilasyon Kapağı

Firmamız tarafından tasarımı, tedariki, satışı, ithalatı ve imalatı yapılan ventilasyon kapakları, Avrupa’dan ithal edilir, risk senaryosuna göre gerekli koruma zamanı dikkate alınarak  NFPA 10 Kurallarına ve BYKH yönetmelikleri esasına  normlarına göre tarafımızdan tasarlanır ve montajları yapılır.

Yangın Duvarı

Firmamız tarafından tasarımı, imalatı, satışı,  ve montajı yapılan yangın duvarları, risk senaryosuna göre gerekli koruma zamanı dikkate alınarak montajları yapılır. Sarmal yangın kapıları, yangın perdeleri ile sağlanamayan yangın bölgelerinin oluşturulması için gerekmektedir.

Yangın Durdurucular

Firmamız tarafından tasarımı, satışı, ihtalatı, montajı ve bakımı yapılan yangın durdurucular yangının yatay ve düşeyde yayılmadan bloke edilmesi maksadıyla, senaryo ve yangın danışmanının vereceği donelere göre yangına dayanım süresine göre sertifikalı olarak tedarik edilmektedir.